• SIKÇA SORULAN SORULAR
1- Diriliş “Ertuğrul” dizisinin yapımcısı kimdir?
Tekden Film Şirketi bünyesinde hazırlanan Diriliş “Ertuğrul” dizisinin yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ, yönetmenliğini ise Metin Günay üstlenmektedir.
2- Diriliş “Ertuğrul” dizisi ne zamana kadar devam edecek? Bir süre sınırı belirlendi mi?
Kısa zamanda ülkemiz içinde olduğu kadar global anlamda da büyük bir izleyici ve takipçi kitlesine sahip olan ve kadim Anadolu topraklarında var olma mücadelesinin sahnelendiği Diriliş “Ertuğrul” dizisinde bölüm sayısı ve sezon sınırlaması hakkında bir belirlemede bulunulmamıştır.
3- Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre devam edecek mi?
İlgiyle takip edilen Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre dizisi Tekden Film bünyesinde hazırlanan bir gönül dostları serisidir. Serinin ilk bölümü olan Yunus Emre sonlanmışken izleyicileri yakın zamanda Aşkın Yolculuğu serisinde diğer önemli gönül dostlarının yapımları bekliyor.
4- Siz Kimsiniz?
Bizler, ilgiyle takip ettiğiniz yapımları planlayan, tasarlayan ve hazırlayan profesyonel bir ekibiz. Çok çalışıyor, fazlaca emek veriyor ve geçmişin dehlizlerinde yaşananları en iyi şekilde sahnelemeye gayret ediyoruz.
5- Diriliş “Ertuğrul” dizisi hangi bilgilere dayanarak hazırlanıyor?
Çok fazla bilgiye ve belgeye sahip olunmayan söz konusu dönem, genel manada tarihin en çekişmeli zamanlarından biridir. Diriliş “Ertuğrul” dizisi tüm gerçek veriler ve kaynaklar doğrultusunda hazırlanıp sahneleme prensiplerine uygun olarak ekranlara taşınmaktadır.
6- Setinizi ziyaret edebilir miyiz?
Siz değerli izleyicilerimizi setimizde ağırlamak veya bu yönde etkinlikler düzenlemek, sizler kadar bizleri de mutlu edecektir. Ancak çok yoğun devam eden çekim temposu dolayısıyla setin ziyareti mümkün olamayabiliyor. Bu yüzden maalesef önümüzdeki süreçte setimize ziyaretçi kabul edemiyoruz.
7- Dizi oyuncuları ile nasıl görüşebiliriz?
Oyuncularımıza olan ilginizden haberdar olduğumuz için bu beklentinizi karşılıksız bırakmamak adına yoğun çekim tempomuza rağmen oyuncularımızın çeşitli söyleşi, konferans ve konuşmalara katılımını sağlıyoruz. Oyuncularımızın ve yöneticilerimizin sosyal etkinliklerinden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
8- Dizide bulunan kostümleri, kılıç ve kalkanları edinebilir miyiz?
Tekden Film yapımlarında bulunan tüm kostüm, bayrak, alet ve eşyalar profesyonel sanat ekibimiz tarafından aslına uygun olarak hazırlanmakta ve seri üretimi şimdilik gerçekleştirilmemektedir. Ancak Tekden Film olarak sizin için yakın zamanda haberdar olacağınız güzel bir sürpriz hazırlıyoruz.
9 -Fragman yayınlama tarihi nedir?
Fragman yayın tarihi, dizi başlangıç tarihi ve diğer tüm önemli gelişmeleri resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, en doğru bilgiye bu şekilde ulaşabilirsiniz.
10- Dizide oynamak istiyorum, bunun için ne yapmam gerekiyor?
Oyuncu ve figürasyon alımlarımızı anlaşmalı olduğumuz ajanslar aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Dizinin sonunda yer alan jeneriğimizi takip ettiğinizde anlaşmalı olduğumuz ajansları görebilirsiniz.
11- Bir sonraki bölümde neler olacak?
Her yeni bölüm öncesinde yayınlanan bölüm tanıtımlarımız sayesinde, yeni bölümde neler yaşanacağına dair fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak daha fazla bilgi için tek kaynak, bölümün kendisi olacaktır.
12- Geçmiş bölümlere ve gelecek fragmanlara nasıl ulaşabilirim?
Diriliş: Ertuğrul’un yayınlanan tüm bölüm ve fragmanlarına dirilisdizisi.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sosyal medyadan takip etmeniz halinde tüm gelişmeleri görebilir, sizin için hazırladığımız özel paylaşımlardan anında haberdar olabilirsiniz.
13- Yeni projeleriniz var mı?
Elbette! Bir yandan sizin için yeni projeler üzerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzman yöneticilerimiz ve yetkin ekibimiz ile birlikte en yeni projeleri en doğru halleriyle hayata geçirmeye çalışmak öncelikli hedefimizdir.
Menü
Üye Ol / Kayıt Ol